Nowy numer 48/2020 Archiwum

Lek dla ducha

Światowy Dzień Młodzieży w wymiarze diecezjalnym to również znaczące wydarzenie na drodze przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w 2016 roku w Krakowie.

Tegoroczne spotkanie młodzieży z biskupem rozpocznie się o godz. 9.40 na terenie obiektów sportowych przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Tarnowie, os. Legionów Henryka Dąbrowskiego 16 – w pobliżu kościoła pw. Chrystusa Dobrego Pasterza. Tam odbędzie się zawiązanie wspólnoty i spotkanie ewangelizacyjne, które poprowadzą klerycki zespół Bethesda oraz New Life'M wraz z uczestnikami Diecezjalnych Warsztatów Muzycznych.

O godz. 11.45 będzie Droga Krzyżowa ulicami miasta w kierunku kościoła bł. Karoliny, gdzie będzie uroczysta Eucharystia. Początek przewidziany jest na godz. 13.30. O 15.00 będzie uwielbienie, a po nim agapa.

Nowością tegorocznego spotkania będzie „Iskra Miłosierdzia”, którą z Łagiewnik do Tarnowa przywieźli stypendyści „Dzieła Nowego Tysiąclecia”. – Podczas spotkania w Tarnowie, chcemy zaprosić też wszystkich diecezjan do włączenia się w Krucjatę Modlitwy w intencji Światowych Dni Młodzieży. Zachęcamy, aby w każdy piątek odmawiać koronkę do Bożego Miłosierdzia, a raz w miesiącu około 18. dnia zorganizować w parafii wspólnotową celebrację. Przypominać o tym będzie „Miserikordyna”, którą dostaną wszyscy uczestnicy spotkania w Tarnowie – mówi ks. Paweł Górski, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży tarnowskiej kurii, organizator spotkania. W opakowaniu znajduje się różaniec i instrukcja jak stosować ten „duchowy lek”. – Im częściej będziemy ją stosować tym lepiej. Brak jest jakichkolwiek działań niepożądanych i przeciwwskazań. Zastosowanie leku trwa tylko siedem minut, polega na odmawianiu Koronki do Bożego Miłosierdzia – dodaje ks. Paweł Górski.

 

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama