Nowy numer 48/2020 Archiwum

Miłosierni bądźcie przejdź do galerii

Centrum niedzielnego spotkania młodzieży była Eucharystia, sprawowana w miejscu, gdzie był bł. Jan Paweł II.

Msza św. odbyła się w kościele bł. Karoliny Kózkównej w Tarnowie. Przewodniczył jej bp Andrzej Jeż. We wprowadzeniu przypomniał atmosferę, jaka panowała w ubiegłym roku w Rio, podczas Światowych Dni Młodzieży, mówił też o zbliżającym się spotkaniu młodych w Krakowie. – Miesiące przygotowań do tego wydarzenia mają być wypełnione pogłębioną formacją, stałym zaangażowaniem w życie Kościoła oraz refleksją, której tematem ojciec święty uczynił ewangeliczne błogosławieństwa – mówił.

Treścią do rozważań w bieżącym roku jest pierwsze błogosławieństwo: „Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie”. –Zgłębiając treść pierwszego błogosławieństwa mamy być zdolni do dzieł miłosierdzia wobec ubogich i najbardziej potrzebujących - zarówno w wymiarze materialnym jak i duchowym. Gorąco zachęcam was, abyście podjęli wytyczoną przez ojca świętego drogę duchowego przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Wtedy na pewno staną się one dla Was owocne i przyczynią się do waszego religijnego wzrostu – mówił hierarcha.

Procesja z darami   Procesja z darami
Joanna Sadowska /GN
Biskup zachęcał też młodych, aby w parafiach, gdzie nie zorganizowanego duszpasterstwa zawiązały się grupy formacyjne, a tam gdzie już istnieją, by „stały się przestrzenią religijnego ożywienia i pogłębionej formacji”. – Nie żałujcie swego czasu na podejmowanie dzieł ewangelizacyjnych w waszych środowiskach. Starajcie się angażować w wolontariat, zdobywajcie nowe umiejętności poprzez udział w proponowanych kursach i szkoleniach oraz szkołach animatora – podkreślał.

Na zakończenie Mszy św. biskup poświęcił „Miserikordynę” oraz przekazał przedstawicielom młodzieży „Iskrę Miłosierdzia”.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama