GN 48/2020 Archiwum

Specjaliści od św. Mateusza

Gimnazjaliści z mieleckiej Dwójki walczyli o wyjazd do Rzymu na kanonizację Jana Pawła II.

W gimnazjum nr 2 w Mielcu odbył się finał pierwszej edycji Szkolnego Konkursu Wiedzy Biblijne. Uczestnicy wykazali się wiedzą z ewangelii św. Mateusza. Organizatorem konkursu był ks. Znamirowski. Z 52 osób startujących w pierwszym etapie do finału dostało się 18 uczniów. Zwyciężyła uczennica klasy III g Monika Saj, która odpowiedziała bezbłędnie na wszystkie pytania, na drugim miejscu uplasowała się Katarzyna Śpiewak z III g. Trzecie miejsce zajęły ex aequo trzy osoby: Wiktoria Cichońska I d, Karolina Juszczyk I b i Hubert Domin III e. 

Laureaci walczyli o cenne nagrody. Zwyciężczyni wyjedzie do Rzymu na kanonizację błogosławionych Jana Pawła II i Jana XXIII. Pielgrzymka została ufundowana przez Biuro Podróży „Odyseusz”. Za zajęcie drugiego miejsca laureat mógł wybrać rower górski lub 1000 zł w gotówce, ufundowane przez organizatora konkursu ks. Wiesława Znamirowskiego i  prezesa firmy RSM  Juliana Tokarskiego. Konkursowicze, którzy zajęli trzecie miejsce wyjadą na dowolne szkolne wycieczki, które sfinansują księża katecheci: Wiesław Znamirowski, Tomasz Rąpała i Marcin Kawa.

Wszyscy uczestnicy wielkiego finału otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody w postaci pięknych albumów o błogosławionym Janie Pawle II, a także wydań Nowego Testamentu, ufundowanych przez dyrektor gimnazjum nr 2 Małgorzatę Wacławską. Nad sprawnym przebiegiem zmagań konkursowych czuwała komisja, w skład której wchodzili: ksiądz Wiesław Znamirowski, dyrektor szkoły Małgorzata Wacławska, a także nauczycielka Sylwia Piękoś. – W przyszłym roku przedmiotem kolejnej edycji konkursu będzie ewangelia św. Marka. Już teraz zachęcam wszystkich uczniów, żeby pomyśleli o ewentualnym starcie – mówi ks. Znamirowski.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama