Nowy numer 48/2020 Archiwum

Chrystus zmartwychwstał!

Wielkanocne życzenia bp. Andrzeja Jeża dla tarnowskich diecezjan.

Drodzy Diecezjanie!

W Niedzielę Bożego Miłosierdzia otrzymamy wspaniały dar w postaci kanonizacji naszego wielkiego rodaka, bł. Jana Pawła II. Przez wszystkie lata sprawowania przez Niego posługi Piotrowej jego krzepiące i pełne ojcowskiej dobroci słowa wiodły nas drogą wiary, prawdy i miłości. W dniu inauguracji swojego pontyfikatu Jan Paweł II zwrócił się do wszystkich zgromadzonych na Placu Świętego Piotra słowami gorącej zachęty: „Nie lękajcie się! Otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi!”. Słowa te są świadectwem głębokiej wiary w zmartwychwstanie i zwycięstwo Jezusa Chrystusa nad ciemnością grzechu i śmierci.

Przeżywane w tym czasie największe tajemnice naszej wiary, misterium śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, powinny rodzić w nas odwagę, wyzwalać z lęku oraz budzić radość i nadzieję.

W Zmartwychwstaniu Chrystusa pełnym blaskiem jaśnieje Ewangelia życia, która jest „zwiastowaniem Boga żywego i bliskiego, wzywającego do zjednoczenia z Sobą i otwierającego nas na nadzieję życia wiecznego” (Evangelium vitae, 80).

W świetle Zmartwychwstania Ziemia jest ojczyzną życia. Niech Waszemu życiu doczesnemu towarzyszą pokój i radość – pierwsze dary Chrystusa, Zwycięzcy zła, grzechu i śmierci.

W świetle Zmartwychwstania życie jest pielgrzymką ku wieczności. Niech Waszej drodze do Nieba towarzyszy niegasnąca nadzieja, dzięki której przezwyciężycie wszelkie trudy pielgrzymowania.

Składając Wam serdeczne życzenia, zapewniam, że w dniach radosnych i smutnych, w chwilach pogodnych i bolesnych, jestem z Wami poprzez modlitwę i pasterskie błogosławieństwo!

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama