Nowy numer 48/2020 Archiwum

Przed 27 kwietnia

Wernisaże, koncerty, a przede wszystkim modlitwa wypełniły dni przed kanonizacją.

W sobotę, w tarnowskiej katedrze, w miejscu gdzie w 1987 roku był Jan Paweł II odbyłosię  czuwanie modlitewne. Po Mszy św. wieczornej było wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej modlitwy w ciszy, następnie od godz. 20.00 wspólną modlitwę animowały Siostry Misjonarki pracujące w parafii, wraz z młodzieżą z KSM, którą zakończył apel Jasnogórski o godz. 21.00 i przekazanie iskry miłosierdzia. Natomiast w Niedzielę Miłosierdzia odbyły się dziękczynne Nieszpory Eucharystyczne za dar kanonizacji bł. Jana Pawła II i bł. Jana XXIII.

W parafii bł. Karoliny w Tarnowie, w miejscu gdzie 10 czerwca 1987 roku był Jan Paweł II i beatyfikował dziewicę i męczennicę wspólnie oglądano transmisję uroczystości z Watykanu, a bezpośrednio po zakończonych uroczystościach odprawiona został Msza św. dziękczynna.

Muzeum Okręgowe w Tarnowie przygotowało wystawę o pamiętnej wizycie papieża Jana Pawła II w Tarnowie, w 1987 r. Znajdą się na niej niepublikowane dotąd fotografie, udostępnione przez tarnowian. Otwarcie wystawy nastąpiło 26 kwietnia na tarnowskim Rynku o godz. 12.00. 26 kwietnia w Tarnowie poezja Karola Wojtyły zabrzmiała w muzycznych aranżacjach Wojtka Klicha. O godz. 18.00 w Centrum Sztuki Mościce odbył się premierowy koncert promujący materiał zawarty na płycie zatytułowanej „Karolowe Pieśni".

W Nowym Sączu też przygotowano się do uroczystości kanonizacyjnych Jana Pawła II. Bezpośrednia transmisja Mszy św. kanonizacyjnej z Watykanu oraz Msza św. dziękczynna to wydarzenia, które z okazji kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII przygotowano dla wszystkich mieszkańców oraz gości. W niedzielę 27 kwietnia o godz. 9.00 na sądeckim Rynku rozpoczęła się Msza św. dziękczynna. Następnie mieszkańcy połączyli się we wspólnej modlitwie z Watykanem.

W Rzezawie miniony tydzień był bezpośrednim przygotowaniem do Niedzieli Miłosierdzia Bożego i kanonizacji Jana Pawła. Od Wielkiego Piątku w parafii trwała specjalna modlitewna nowenna. W niedzielę były też udostępnione relikwie św. Jana Pawła do ucałowania. Natomiast w sobotę o godz. 17.00 dzieci z przedszkola w Jodłówce przedstawiły kościele program artystyczny „Jak Lolek został papieżem”.

W mieleckiej bazylice w czasie każdej Mszy św. niedzielnej była możliwość ucałowania relikwii Jana Pawła II. Była też możliwość wysłuchania koncertu poświęconego Janowi Pawłowi II. Na muzyczne spotkanie zapraszali uczniowie Szkoły Muzycznej „Pozytywka”.

W Kamionce Wielkiej, w sobotę odbyło się czuwanie. Rozpoczął je Apel o godz. 21.00, a zakończyła uroczystą Mszą św. o godz. 23.00.

 

« 1 »
TAGI:
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.