Nowy numer 48/2020 Archiwum

Pamiątki tarnowian

Wystawa powstała w oparciu o niepublikowane wcześniej zdjęcia z papieskiej wizyty w Tarnowie.

9 i 10 czerwca 1987 r. w Tarnowie gościł Jan Paweł II. Najpierw spotkał się z młodzieżą zgromadzoną przed budynkiem biskupim, a 10 czerwca beatyfikował Karolinę Kózkówną.

– Raduję się, że mogę być dzisiaj z wami. Ta ziemia od lat była mi bliska. Wpatrywałem się z podziwem w uroki jej krajobrazu, wędrowałem górskimi pasmami i dolinami wzdłuż potoków. Doznawałem wiele gościnności. I jest mi bliski ten Kościół mówił podczas spotkania z pielgrzymami.

Tę wizytę fotografowało wielu uczestników, którzy chętnie udostępnili swe archiwalne zdjęcia na wystawę przygotowaną przez Muzeum Okręgowe w Tarnowie. Wernisaż odbył się na dzień przed kanonizacją. Wystawa znajduje się na płycie tarnowskiego Rynku.

« 1 »
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.