Nowy numer 48/2020 Archiwum

Okna i drzwi

Trwa budowa tarnowskiego hospicjum "Via spei". Ostatnio wmurowano tam kamień węgielny.

Bp Andrzej Jeż poświęcił i wmurował kamień węgielny pod budowę stacjonarnego hospicjum „Via spei” w Tarnowie. – Kamień węgielny to cegła z grobu św. s. Faustyny. Idea powstania najpierw fundacji „Kromka chleba, która prowadzi budowę, i samego hospicjum jest związana z sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach i ze św. Janem Pawłem II. Papież wzywał nas do rozwijania wyobraźni miłosierdzia. Hospicjum jest jej wyrazem – mówi Anna Czech, prezes Fundacji. 

Kamień został umieszczony w ścianie między kaplicą a hallem. – Chciałam, żeby był widoczny, żeby był blisko ludzi, którzy tu będą przebywać. To znak od św. s. Faustyny – dodaje Anna Czech.

Obecnie hospicjum jest zbudowane w stanie surowym. Został wykonany dach. Wkrótce będą zakupione i zamontowane okna i drzwi. – Coraz więcej ludzi staje się przyjaciółmi naszego hospicjum. To nie tylko przedsiębiorcy, ale i ludzie niezamożni, emeryci. Pomaga nam Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie, Cenacolo i wielu, wielu ludzi dobrej woli. Cieszymy się z każdej złotówki, którą dobrze oglądamy przed wydaniem, żeby jak najlepiej zrealizować budowę – dodaje Anna Czech.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama