Nowy numer 33/2018 Archiwum

Okna i drzwi

Trwa budowa tarnowskiego hospicjum "Via spei". Ostatnio wmurowano tam kamień węgielny.

Bp Andrzej Jeż poświęcił i wmurował kamień węgielny pod budowę stacjonarnego hospicjum „Via spei” w Tarnowie. – Kamień węgielny to cegła z grobu św. s. Faustyny. Idea powstania najpierw fundacji „Kromka chleba, która prowadzi budowę, i samego hospicjum jest związana z sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach i ze św. Janem Pawłem II. Papież wzywał nas do rozwijania wyobraźni miłosierdzia. Hospicjum jest jej wyrazem – mówi Anna Czech, prezes Fundacji. 

Kamień został umieszczony w ścianie między kaplicą a hallem. – Chciałam, żeby był widoczny, żeby był blisko ludzi, którzy tu będą przebywać. To znak od św. s. Faustyny – dodaje Anna Czech.

Obecnie hospicjum jest zbudowane w stanie surowym. Został wykonany dach. Wkrótce będą zakupione i zamontowane okna i drzwi. – Coraz więcej ludzi staje się przyjaciółmi naszego hospicjum. To nie tylko przedsiębiorcy, ale i ludzie niezamożni, emeryci. Pomaga nam Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie, Cenacolo i wielu, wielu ludzi dobrej woli. Cieszymy się z każdej złotówki, którą dobrze oglądamy przed wydaniem, żeby jak najlepiej zrealizować budowę – dodaje Anna Czech.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma