Nowy numer 25/2018 Archiwum

Młodzi biało-czerwoni

Gdzie ich miejsce w święta narodowe?

Niecały tydzień temu niebo przysłonił biały z żółtym. Kilka dni przerwy i znów rozpoczęła się feeria barw, tym razem biało-czerwonych. Cieszą oko, ale zawsze wtedy nasuwa się myśl, czy aby na pewno formuła świąt narodowych jest tym, czego oczekują Polacy? Szczególnie zaś młodsze pokolenie.

Za dużo jest chyba w nim pompy, a nawet zadęcia, a za mało radości. Przemówienia, choćby wygłoszone przez najlepszego erudytę i składane kwiaty, choćby najpiękniejsze, nie przyciągną młodych. Co więc im zaproponować, by najpierw przyszli... Potem, by zaczęli żyć życiem naszej ojczyzny i wreszcie, a raczej przede wszystkim, pamiętali o niej w modlitwach?

Ciekawy pomysł mają włodarze Woli Rzędzińskiej. Na 3 maja zaplanowali oni, oprócz sztampowych punktów uroczystości patriotycznych, I rajd rowerowy „Szlakiem AK”. Będzie sport i rywalizacja, czyli coś, co przyciąga młodych. Przy okazji trochę historii, która zawsze zostanie w głowie. A kto nie zdecyduje się na jazdę, będzie miał okazję posłuchać wykładu na temat „Wolańskich struktur AK”.

Można?

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma