Nowy numer 33/2018 Archiwum

Prezydent uhonorował ks. Hellera

Światowej sławy kosmolog i filozof otrzymał Order Orła Białego. Uroczystość odbyła się 3 maja na Zamku Królewskim w Warszawie.

Ks. prof. Michał Heller otrzymał Order Orła Białego „w uznaniu znamienitych zasług dla polskiej nauki, za osiągnięcia w przełamywaniu barier między nauką i religią oraz za twórcze poszukiwanie odpowiedzi na pytania o sens, prawdę i piękno".
 
W tym roku ksiądz profesor otrzymał również statuetkę i dyplomu Gratae Memoriae Signum Universitatis, przyznaną przez KUL dla swych najwybitniejszych absolwentów.
 
To właśnie na tej uczelni ksiądz  profesor uzyskał doktorat  w 1966 roku i trzy lata później habilitację. Jest profesorem Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, założycielem Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych, członkiem Zwyczajnym Papieskiej Akademii Nauk i wielu towarzystw naukowych, w tym Towarzystwa Naukowego KUL.
 
W 2008 roku jako pierwszy Polak został laureatem Nagrody Templetona. Z pochodzenia jest tarnowianinem.
« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma