Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Misyjna rodzina

4 maja w diecezjalnym Domu Formacji Misyjnej im. ks. Jana Czuby w Czchowie zakończyło się XVI spotkanie rodziców misjonarzy diecezjalnych.

Wzięło w nim udział 15 osób: matki, ojcowie księży tarnowskich i świeckich misjonarzy ewangelizujących w Afryce, Azji i Ameryce Południowej.

Gośćmi spotkania byli misjonarze: ks. bp Jan Piotrowski, s. Elżbieta Kołpa FMM misjonarka z Angoli, ks. Stanisław Wojdak i ks. Witold Machalski - misjonarz w Ekwadorze w latach 2007 - 2014.

W diecezjalnym Domu Formacji Misyjnej im. ks. Jana Czuby w Czchowie-Kozieńcu każdego roku organizowane są spotkania dla rodziców diecezjalnych misjonarzy. To okazja, aby poznać ideę Papieskich Dzieł Misyjnych oraz Diecezjalnego Dzieła Misyjnego. Rodzice zapoznają się też z posługą misjonarzy diecezjalnych pracujących na różnych kontynentach.

- Uczestnicy spotkania mają okazję spojrzenia na działalność misyjną Kościoła świetle jego uniwersalnego powołania. Dowiadują się też o trosce biskupa i diecezji o misjonarzy oraz o zasadach współpracy misyjnej - podkreśla ks. Krzysztof Czermak, dyrektor Wydziału Misyjnego tarnowskiej kurii.

  Spotkanie z bp Janem Piotrowskim, byłym misjonarzem
arch. Wydziału Misyjnego
  Od 16 lat na Kozieńcu odbywają się spotkania rodziców misjonarzy
arch. Wydziału Misyjnego

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma