Nowy numer 33/2018 Archiwum

Spotkanie z Barankiem

Niepełnosprawni, dzieci i dorośli, spotkali się w Olszynach na wspólnej modlitwie i zabawie.

W Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Olszynach odbyło się spotkanie z osobami niepełnosprawnymi z okolicznych gmin oraz dzieci z Placówki Opiekuńczo- Wychowawczej z Rzuchowej w ramach „III Spotkania z Barankiem Wielkanocnym”. Mottem tegorocznego spotkania były słowa Jana Pawła II: „Dziecko jest najpiękniejszym darem rodziny dla narodu”.

Spotkanie rozpoczęło się od Mszy św. koncelebrowanej pod przewodnictwem ks. proboszcza Dariusza Nawalańca, ks. kanonika Tadeusza Kalickiego i ks. prał. Stanisława Bąka. Następnie uczestnicy spotkania obejrzeli spektakl „Smerfy” przygotowany przez zespół teatralny „Skrzat” z Gminnego Domu Kultury w Rzepienniku Strzyżewskim oraz „Zagrodę Szczęścia” w wykonaniu dzieci niepełnosprawnych i wolontariuszy.

Całe przedsięwzięcie nie miałoby miejsca, gdyby nie ofiarność i hojność sponsorów oraz pracy rodziców, nauczycieli i wolontariuszy. „Wielkanocne spotkania z Barankiem” to nie tylko zabawa, ale również okazja do zwiększenia świadomości związanej z problemem niepełnosprawności oraz dysfunkcyjności wychowawczej i społecznej rodzin. Głównym ich celem jest integracja osób niepełnosprawnych ze sprawnymi. Przynoszą one wiele korzyści dla wszystkich, uczą tolerancji, współpracy, wrażliwości oraz otwartości na drugiego człowieka. Niepełnosprawni są dla sprawnych inspiracją, źródłem refleksji prowadzącej do tego, że ich życie staje się bogatsze.
 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma