Nowy numer 33/2018 Archiwum

Marta i Maria w Dębicy

W domu generalnym sióstr służebniczek odbyło się majowe spotkanie z Biblią.

Ponad 100 osób wzięło udział w kolejnym spotkaniu z Biblią, które organizują służebniczki dębickie w swoim domu generalnym.

Pierwszą częścią spotkania był wykład ks. dr. hab. Piotra Łabudy, który mówił o ewangelii św. Jana.

W drugiej części uczestnicy spotkania rozważali ewangeliczną perykopę o Marii i Marcie metodą lectio divina.

- Trudno dziś być Martą i Marią. Trudno zachować równowagę między czynem a modlitwą. A jednak tylko ona decyduje o pięknych owocach życia. Uświadomiłam sobie dziś to, że modlitwa wprowadza pokój w moje troski i niepokoje. Tę sztukę opanował również św. Jan Paweł II i jest dla mnie wzorem pięknego i szlachetnego życia - mówi Katarzyna.

- W medytacji ksiądz mówił o pośpiechu dnia codziennego. Tak wiele spraw zbytnio mnie absorbuje, a zapominam o tym, co najważniejsze, że mam być człowiekiem. To znaczy mam żyć z innymi i dla innych - podkreśla Maria.

- Słuchać głosu Pana - to były słowa dla mnie szokujące. Słuchać „głosu, który daje moc do dobrego życia. Głosu który uspokaja. Głosu który prowadzi do pełni życia - opowiada Tadeusz.

Inicjatywa dębickich spotkań z Biblią zrodziła się w Roku Wiary i jest realizowana do dzisiaj.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma