Nowy numer 48/2020 Archiwum

Yvette z zimną Zośką spływają do morza?

Stabilizuje się poziom rzek na terenie diecezji tarnowskiej.

Stabilizuje się stan rzek na terenach Małopolski i Podkarpacia leżących w granicach diecezji tarnowskiej. Fale wezbraniowe dotarły już do Wisły i są spodziewane w rejonie Zawichostu i Sandomierza.

W ciągu ostatniej doby w województwie podkarpackim prowadzone były działania zapobiegawcze i przeciwpowodziowe miejsc terenie powiatów mieleckiego oraz tarnobrzeskiego. W powiecie mieleckim na Wisłoce w Książnicach, Bożej Woli ułożony zostało 200 metrów rękawa przeciwpowodziowego w celu wyrównania zaniżonego odcinka wału. Zbiorniki retencyjne posiadają rezerwy powodziowe. IMGW dla województwa podkarpackiego wydało ostrzeżenie meteorologiczne o możliwości wystąpienia burz z gradem stopnia 1, podczas których opady deszczu mogą wynieść do 25 mm, a lokalnie do 40 mm.

Z kolei w Małopolsce stan wody w dorzeczu górnej Wisły utrzymuje się w strefie wód wysokich. Najwyższy stan osiągnęła Raba, ale nie zagraża zalaniem okolicznych miejscowości. W całym powiecie obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe.

Nie obyło się bez osuwisk na Sądecczyźnie, m.in. w rejonie Bukowca, Wojnarowej, Barcic, Piwnicznej, Kąclowej. Nieprzejezdny jest most w Kamienicy podmyty przez rwącą wodę. Zapadł się również most na potoku Grajcarek w Szczawnicy, od świata zostało odciętych 60 gospodarstw.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama