Nowy numer 49/2020 Archiwum

Straty i potrzeby

Caritas Diecezji Tarnowskiej pomoże poszkodowanym przez ostatnie intensywne opady deszczu.

Caritas Diecezji Tarnowskiej pomoże poszkodowanym przez ostatnie intensywne opady deszczu. Od wtorku, 20 maja w Tarnowie będą przekazywane środki czystości. Pomoc jest organizowana poprzez Parafialne Oddziały Caritas.

Podtopienia, zalane domy i budynki gospodarcze, uszkodzone drogi i infrastruktura gminna - to krajobraz po ostatnich obfitych ulewach. Największe straty będą m.in. w powiatach: nowosądeckim, limanowskim i tarnowskim. Uaktywniły się też osuwiska, głównie na terenie powiatu nowosądeckiego. Wystąpiły one m.in. w gminach Łososina Dolna, Grybów, Krynica, Stary Sącz i Gródek nad Dunajcem. Zagrażają zarówno drogom jak domom.

Biskup tarnowski Andrzej Jeż poprosił księży, by zgłaszali przypadki potrzeby doraźnej pomocy do Caritas Diecezji Tarnowskiej oraz by sami zaangażowali się w pomoc przy ewentualnych sytuacjach kryzysowych. – W pierwszej kolejności przekażemy środki czystości. Pomoc będziemy udzielać poprzez parafie. Księża proboszczowie z terenów poszkodowanych przez wodę mogą zgłaszać się do nas w tej sprawie – mówi ks. Ryszard Podstołowicz, dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Środki czystości będą do odebrania od wtorku przy ul. Prostopadłej 9a w Tarnowie (przy budynku Domu dla Bezdomnych Mężczyzn). Diecezjanie mogą wesprzeć akcję przez wpłaty na konto Caritas (71 1020 4955 0000 7302 0097 4683) z dopiskiem „FALA”. – Obecne problemy nie są tej skali, co były cztery lata temu, ale mamy dziesiątki rodzin, które zostały poszkodowane. Ich domy zostały zalane i zanieczyszczone. Ruszamy więc z pomocą – dodaje ks. Podstołowicz.

Tymczasem w związku ze szkodami dokonanymi przez wylewające rzeki w województwach podkarpackim, małopolskim i śląskim, Caritas Polska uruchamia zbiórkę finansową na rzecz poszkodowanych. Można ich wspomóc wysyłając SMS z hasłem FALA na nr 72052 – koszt 2,46 zł z VAT.

Posłuchaj ks. Ryszarda Podstołowicza: 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama