Nowy numer 49/2020 Archiwum

Profilaktyczna murawa

Wielkie Mecze Przyjaciół Piłki Nożnej zostaną zorganizowane w województwie podkarpackim w ramach ogólnopolskiej inicjatywy sportowej – II Dnia Przyjaciół Piłki Nożnej.

Uczestniczyć w nich będą wszyscy entuzjaści tej dyscypliny sportowej - profesjonalni zawodnicy, trenerzy, a także młodsi i starsi kibice.  W Dębicy Wielki Mecz zostanie rozegrany 8 czerwca o godzinie 11.00 na obiektach sportowych przy ul. Kościuszki  (dawna jednostka wojskowa, boisko piłkarskie obok  Galerii  MOK).

Jak co roku Wielkie Mecze rozgrywane będą w rocznicę UEFA EURO 2012 na boiskach szkolnych, orlikach, dużych stadionach, a także w halach na terenie całego kraju. Każdy może włączyć się w to piłkarskie święto i zorganizować mecz w swojej miejscowości. W tym roku meczom towarzyszy ogólnopolska akcja społeczna „Razem Wygrywamy z Rakiem Piersi”, która ma na celu zachęcać kobiety do wykonywania badań pozwalających na wczesne wykrycie nowotworu piersi. Pomysłodawcą i koordynatorem wydarzenia jest Fundacja Piłka jest Piękna, a współorganizatorem akcji społecznej Federacja Stowarzyszeń Amazonki. - Zapraszamy wszystkich Przyjaciół Piłki Nożnej z województwa podkarpackiego do włączenia się w to sportowe święto i zorganizowania swojego meczu, abyśmy wspólnie zagrali dla zdrowia kobiet. Będzie to też okazja, by w atmosferze radości i przyjaźni po raz kolejny przywołać pozytywne emocje, jakie towarzyszyły nam w trakcie UEFA EURO 2012. W zeszłym roku, podczas I edycji Dnia Przyjaciół Piłki Nożnej również na terenie Podkarpacia nie zabrakło meczów w biało - czerwonej oprawie. Bawiliśmy się wszyscy, bez względu na wiek czy płeć. Liczymy, że w tym roku będzie nas jeszcze więcej. Naszym celem jest, by 8 czerwca odbyło się łącznie ponad 1000 spotkań w różnych zakątkach kraju – mówi Krzysztof Bąk, prezes Fundacji Piłka jest Piękna.

W tegoroczną edycję Dnia Przyjaciół Piłki Nożnej  i organizacji Wielkiego Meczu włączyły się także Dębickie Amazonki.

- 8 czerwca o godzinie 11.00 zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta na stadion na dawnej jednostce wojskowej, gdzie drużyny DAP Girls rozegrają Wielki Mecz wspierając akcję „Razem wygrywamy z rakiem piersi”. Podczas meczu amazonki będą także rozdawały ulotki zachęcające do badań profilaktycznych i dbania o zdrowie - mówi Marzena Mordarska - Czuchra z Dębickiego Stowarzyszenia Amazonka. Ma to być inspiracja do zachowań prozdrowotnych zmniejszających ryzyko zachorowania na raka piersi, a jednocześnie zaproszenie dla wszystkich pań do wykonywania badań umożliwiających wczesne wykrywanie tej choroby jeszcze przed zakończeniem Piłkarskich Mistrzostw Świata w Brazylii.

- Według danych Centrum Onkologii na terenie województwa podkarpackiego z powodu raka sutka tylko w 2011 zmarło ponad 220 kobiet. Liczymy, że poprzez zaangażowanie mężczyzn w profilaktykę i wykrycie tej choroby w ramach Dnia Przyjaciół Piłki Nożnej namówimy kobiety do wykonywania badań i tym sposobem uda nam się wygrać życie wielu z nich - dodaje Krzysztof Bąk, jeden z współorganizatorów akcji.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama