Nowy numer 21/2018 Archiwum

Pomoc dla Bałkanów

Bp Jeż apeluje o zbiórkę do puszek na rzecz poszkodowanych przez powódź w Serbii, Bośni i Hercegowinie.

Drodzy Diecezjanie, Bracia i Siostry!

W połowie maja z niepokojem śledziliśmy doniesienia o ulewnych deszczach zagrażających szczególnie południowej Polsce. Dzięki Bogu jednak nie odnotowano bardzo poważnych strat. W tym samym czasie katastrofalna powódź nawiedziła Bałkany.

Raporty z Caritas Serbia i Caritas Bośnia i Hercegowina szacują liczbę poszkodowanych na ponad 1,5 mln osób; niestety zginęło już ponad 50. Z powodu wysokich temperatur rośnie zagrożenie epidemiologiczne. Groźne są także występujące masowo osuwiska ziemi.

Do pomocy poszkodowanym w powodzi na Bałkanach wezwał wiernych papież Franciszek: "Zachęcam was do przyłączenia się do mojej modlitwy za ofiary i za wszystkie osoby dotknięte tym kataklizmem. (...) Niech naszym braciom nie zabraknie naszej solidarności i konkretnego wsparcia ze strony wspólnoty międzynarodowej".

Caritas Polska przeznaczyła już na pomoc 20 tys. euro. Potrzeby są jednak o wiele większe, dlatego zwracam się z prośbą do członków Parafialnych Oddziałów Caritas oraz innych grup działających w parafiach o przeprowadzenie przy kościołach naszej diecezji zbiórki do puszek w przyszłą niedzielę, 8 czerwca. W tym dniu wesprzemy poszkodowanym na Bałkanach także przez pamięć w modlitwie.

Wyrażam podziękowanie za gotowość podjęcia aktu miłosierdzia wobec cierpiących i udzielam z serca pasterskiego błogosławieństwa.

   † Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma