Nowy numer 25/2018 Archiwum

Papieskie odwiedziny

W rektoracie Niepokalanego Serca NMP w Gorzkowie trwa peregrynacja relikwii św. Jana Pawła II.

– Gorzków jest małą i najmłodszą wspólnotą w diecezji tarnowskiej. Istnieje jako rektorat od 1 października 2013 roku. Większość rodzin, które przyjmują relikwie, uczestniczy w wieczornej Mszy świętej, po której przekazuje relikwiarz sąsiadom. Każdego dnia po Eucharystii modlimy się za rodzinę, która gościła relikwie i za każdą rodzinę Gorzkowa, z nadzieją, że patron rodziny wyprosi nam umocnienie w wierze i w pokonywaniu codziennych trudności – mówi ks. rektor Wiesław Rachwał.

– To był dla nas ważny dzień, domowe święto, bo z wyjątkowym gościem. W porannej modlitwie wraz z dziećmi dziękowaliśmy Bogu za pontyfikat naszego papieża. Dziękowaliśmy również za wszelkie otrzymane łaski, zdrowie, siłę do pracy, za wszystkich ludzi dobrego serca, którzy w ostatnim czasie i trudnych chwilach przyszli nam z pomocą. Wypełniając swoje codzienne obowiązki podzieliliśmy się tak, aby każdy z nas miał czas na prywatną modlitwę. O godz.15. uklękliśmy przy relikwiach ojca św., aby wspólnie odmówić koronkę do Miłosierdzia Bożego i polecić wszystkich zmarłych z naszej rodziny, by razem z ojcem św. mogli cieszyć się oglądaniem Bożego Oblicza. Następnie, zawierzając naszą rodzinę Bogu, prosiliśmy, za przyczyną św. Jana Pawła II, o wstawiennictwo i opiekę nad dziećmi, aby nigdy nie utraciły wiary, a w naszej rodzinie zawsze panowała miłość, zgoda i wzajemnie zrozumienie. Modliliśmy się o pokój na świecie, zwłaszcza na Ukrainie. Ten wyjątkowy dla nas dzień przywołał wiele wspomnień z pobytu ojca św. w Polsce. Niejednokrotny trud w dotarciu na miejsce pielgrzymki, dziś daje mi wiele zadowolenia – byłam blisko św. Jana Pawła II. Słowa, których często nie rozumiałam jako dziecko, teraz mają wielkie znaczenie w mym życiu – mówi Paulina Kozik.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma