Nowy numer 25/2018 Archiwum

Dogmatyk dziekanem

Rada Wydziału Teologicznego Sekcja Tarnów wybrała nowe władze na następną kadencję.

Na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie UPJPII odbyły się dziś wybory władz. Dotychczasowego dziekana wydziału ks. prof. Ireneusza Stolarczyka zastąpi ks. dr hab. Janusz Królikowski, profesor UPJPII. W kierowaniu wydziałem będą mu pomagać nowi prodziekani - ks. dr hab. Marek Kluz i ks. dr Leszek Rojowski.

Ks. prof. Królikowski jest kapłanem diecezji tarnowskiej. Święcenia przyjął 12 czerwca 1988 roku. Studia doktoranckie odbył w Rzymie, a uwieńczył je tytułem doktora na podstawie pracy „La centralità del mistero di Cristo nella teologia morale”. W 2003 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego. Obecnie jest wykładowcą WTST UPJPII z zakresu mariologii, eklezjologii i sakramentologii.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma