GN 32/2018 Archiwum

Skąd wrócili "Litwini"?

Z wizyty w zaprzyjaźnionym gimnazjum im. Jana Pawła II w Jadownikach Podgórnych.

Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Jadownikach  już drugi raz gościło swoich „krewniaków”  z Litwy. Uczniowie i nauczyciele, w sumie 50 osób, którzy przyjechali do gimnazjum to „kuzyni” z jednej olbrzymiej  Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. W zeszłym roku w maju, a teraz na początku czerwca spędzali czas w Polsce poznając to, co do tej pory znali ze słyszenia: Szczepanów, Brzesko, kopalnię w Bochni, Wawel, Centrum Jana Pawła II, Franciszkańską 3.

Na koniec pobytu uczestniczyli w Pikniku Rodzinnym w gimnazjum i dali poruszający występ. Nikt z oglądających nie miał wątpliwości czy w Wilnie biją jeszcze młode polskie serca. Urozmaicony wycieczkami pobyt gości w gimnazjum był możliwy dzięki pomocy i wsparciu wielu osób i instytucji oraz burmistrza Brzeska Grzegorza Wawryki.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma