Nowy numer 33/2018 Archiwum

Wieczernik w Krościenku

W Krościenku nad Dunajcem już po raz 41. zgromadzili się członkowie Ruchu Światło-Życie, aby modlić się za Ruch, a szczególnie za zbliżające się rekolekcje wakacyjne.

To spotkanie, nazywane Centralną Oazą Matką, jest szczególnym świętowaniem przez Ruch Zesłania Ducha Świętego. Jak Apostołowie i Maryja trwali w Wieczerniku i stamtąd, w mocy Ducha Świętego, wyszli wypełnić Chrystusowy nakaz misyjny, tak i członkowie Ruchu trwają przez kilka dni na modlitwie, prosząc o moc i łaskę Ducha do posługi w czasie oaz wakacyjnych. Na tegoroczną COM przybyło kilkaset osób z Polski i zagranicy.

W sobotę przeżywali Dzień Diakonii. Jego szczególnym momentem było przyjęcie do stowarzyszenia „Diakonia Ruchu Światło-Życie” nowych członków i błogosławienie ich do posługi w różnych diakoniach specjalistycznych. Wieczorem, do późnych godzin nocnych, trwało czuwanie modlitewne i wielkie wołanie do Ducha Świętego. Niedziela to Dzień Animatora. Osoby, które przeszły odpowiednie przygotowanie, otrzymują podczas uroczystej jutrzni specjalne błogosławieństwo do posługi i krzyż animatorski – znak wejścia z Chrystusem na drogę oddawania życia dla innych. Poniedziałek, święto Matki Kościoła, to Dzień Moderatora, święto patronalne kapłanów posługujących w Ruchu i pań z Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła. Po Eucharystii, której przewodniczył Delegat KEP ds. Ruchu Światło-Życie bp Adam Szal, wszyscy uczestnicy odnowili Akt Oddania Ruchu Niepokalanej, Matce Kościoła.

Wśród uczestników tegorocznej COM byli także kapłani z naszej diecezji, klerycy tarnowskiego WSD, animatorzy, rodziny i inni dorośli członkowie Ruchu. Powrócili do swoich wspólnot pełni sił duchowych do podjęcia posługi w wakacje. Przywieźli ze sobą świecę Oazy Wielkiej – znak jedności z całym Ruchem i symbol tego, co mają czynić: nieść innym Chrystusa – Światłość świata. Ta świeca zapłonie ponownie już niedługo, 21 czerwca w tarnowskiej katedrze, podczas Diecezjalnego Dnia Wspólnoty i rozesłania oaz wakacyjnych naszej diecezji.

  Wręczenie krzyży animatorskich
arch. oazy
Wśród uczestników byli m.in. kapłani z naszej diecezji, klerycy tarnowskiego WSD, animatorzy, rodziny   Tegorocza COM odbyła się po raz 41.
Wśród uczestników byli m.in. kapłani z naszej diecezji, klerycy tarnowskiego WSD, animatorzy, rodziny
arch. oazy

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma