Nowy numer 25/2018 Archiwum

Biegonickie tajemnice

Jedna z najstarszych parafii w Małopolsce doczekała się pięknej monografii.

12 VI w budynku parafialnym w Biegonicach odbyła się promocja książki „Biegonice. Zarys dziejów parafii św. Wawrzyńca”. Autor książki ks. Wojciech Witowski opowiadał o kulisach jej powstania, źródłach informacji oraz najciekawszych wydarzeniach z historii parafii, o których się dowiedział w trakcie pisania książki. Odpowiadał też na pytania zebranych.

– W książce starałem się przedstawić zarys dziejów biegonickiej parafii od jej powstania aż do czasów nam współczesnych. Parafia ta należy do jednych z najstarszych w Małopolsce, ale jeszcze nie doczekała się opracowania. Ufam, że książka przyczyni się do lepszego poznania dziejów tej starodawnej i pięknej parafii przygotowującej się jubilesuzu 750-lecia istnienia – mówił ks. Wojciech Witowski.

–  Spotkanie cieszyło się niezwykłym zainteresowaniem, wzięło w nim udział ponad 50 osób – dodaje ks. Piotr Lisowski, proboszcz parafii, prowadzący spotkanie.

Promocja była też okazją do nabycia monografii parafii. –  Wydanie książki staraniem naszej parafii jest jednym z elementów przygotowań do jubileuszu 750-lecia, który parafia św. Wawrzyńca będzie przeżywać w 2019 r. – dodaje proboszcz.

Dzięki uprzejmości ks. Piotra Lisowskiego mamy do rozlosowania publikacje o Biegonicach. O zasadach konkursu będzie można przeczytać w Tarnowskim Gościu Niedzielnym, który ukaże się z datą 22 VI.

  Promocja pierwszej książki o biegonickiej parafii
arch. parafii
  Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem biegoniczan
arch. parafii

 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma