Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Puchar Beskidu w… Dębicy

Piłkarze z parafii MB Niepokalanej w Nowym Sączu zwycięzcami turnieju.

Na obiektach MKS w Dębicy zostały rozegrany V Mistrzostwa Piłki Nożnej o Puchar Beskidu. Turniej jest zaadresowany do ministrantów z parafii diecezji tarnowskiej. Do mistrzostw zgłosiło się 16 drużyn z 12 wspólnot parafialnych. Łącznie w zawodach wzięło udział 140 zawodników. Mistrzostwa przebiegały w dwóch etapach: rozgrywki grupowe i faza pucharowa.

Mecze w fazie pucharowej wyłoniły dwie pary półfinalistów: Niepokalana A z Nowego Sącza vs. Mogilno A oraz św. Małgorzata z Nowego Sącza vs. Tylmanowa. Do finału weszła drużyna Niepokalana A z Nowego Sącza oraz par. Tylmanowa. Pierwsze miejsce zajęli ministranci z par. MB Niepokalanej w Nowym Sączu zwyciężając Tylmanową 4:1. Trzecie miejsce wywalczyli ministranci z Mogilna, którzy pokonali drużynę z par. św. Małgorzaty w Nowym Sączu 4:1. Nagrody indywidualne otrzymali: Wiktor Żołądź z par. Tylmanowa, który zdobył tytuł Najbardziej Wartościowego Piłkarza Beskidu, Ryszard Zacher z par. Tylmanowa - tytuł Najlepszego Bramkarza Beskidu i Sebastian Szerszeń z par. Gumniska, zdobył tytuł Króla Strzelców Beskidu.