Nowy numer 3/2019 Archiwum

Egzamin powołanych

Do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie zgłosiło się w pierwszym terminie rekrutacji 32 kandydatów.

W Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie odbył się egzamin wstępny. – Zgłosiło się 32 kandydatów – mówi ks. rektor dr Jacek Nowak. 1 lipca pisali test z wiedzy religijnej i humanistycznej, przeszli też rozmowy kwalifikacyjne.

Do seminarium zgłosili się tegoroczni maturzyści, jak i studiujący do tej pory na uczelniach świeckich. – Pochodzę z parafii Matki Boskiej Bolesnej z Limanowej. Myśl o kapłaństwie kiełkowała we mnie od paru lat. Chodziłem do technikum, więc miałem więcej czasu na przemyślenie swojej decyzji. Pan Bóg tak pokierował moim życiem, że postanowiłem odpowiedzieć na Jego wezwanie – mówi Mateusz.

Po dwóch latach studiów inżynieryjnych na Politechnice we Wrocławiu do WSD w Tarnowie zgłosił się Artur z par. św. Antoniego Padewskiego w Męcinie. – Długo się wahałem, w tym czasie rozpocząłem już studia. Myślę, że ta decyzja jest przemyślana i przemodlona, że jest moja. Zgłosiłem się, ponieważ nie chciałem dłużej czekać, a zadecydowało o tym kazanie ojca jezuity w uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Ojciec mówił, że nie bać naśladować Jezusa. Jego słowa odczytałem jako skierowane specjalnie do mnie, więc jestem – mówi Artur.   

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy