Nowy numer 7/2019 Archiwum

W drodze do świętości

Przedstawiciele Rycerstwa Niepokalanej z całej diecezji spotkali się w Ciężkowicach, aby wziąć udział w dorocznych ćwiczeniach rekolekcyjnych.

Rekolekcje prowadził ojciec Piotr Cuber, kustosz Centrum Polski Południowej Rycerstwa Niepokalanej w Harmężach koło Oświęcimia. Prowadzący w swoich przemówieniach zatrzymał się przy postaci św. Maksymiliana.

Gdy przychodzi okres próby, gdy Kościół zdawałoby się, że zmierza do upadku, szerzy się zło, wtedy Bóg szczególnie hojnie daje światu świętych. Również święty Maksymilian całe życie dojrzewał do świętości. Dojrzewał, aby nieść krzyż. Na drodze do nieba św. Maksymilian miał pomocnika – Najświętszą Maryję Pannę. Pojawia się, zatem pytanie: czym żył Maksymilian Kolbe? Otóż żył z Maryją. Duchowość Maryjna jego życia to wielki czyn apostolski. Każdą okazję wykorzystywał, aby rozmawiać o Maryi.

Tego właśnie uczy św. Maksymilian, aby bezgranicznie zaufać Maryi i chronić się pod płaszczem jej opieki. Święty pokazuje nam również, jak mamy kształtować nasze życie. Otóż mamy szukać woli Bożej rozeznawać  ją, przyjmować, poznawać i wypełniać tak, jak czynił to św. Maksymilian przez całe swoje życie. 

Rekolekcje były również okazją do powrotu do początków powstania diecezjalnego oddziału Stowarzyszenia ,,Rycerstwo Niepokalanej" .


 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL