Nowy numer 3/2019 Archiwum

Aktywny samorząd

Do 30 sierpnia osoby niepełnosprawne z terenu powiatu dębickiego mogą składać wnioski w ramach pilotażowego programu "Aktywny samorząd" realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dębicy.

Jest to już trzecia edycja tego programu realizowanego od 2012 roku. W poprzednich edycjach ze wsparcia programu „Aktywny samorząd” skorzystało ogółem blisko 150 osób niepełnosprawnych. W roku 2012, kiedy program startował, wzięły w nim udział 43 osoby, rok później liczba ta zwiększyła się do ponad 100 osób.

– Głównym celem programu jest wyeliminowanie lub zmniejszenie barier  ograniczających uczestnictwo osób niepełnosprawnych w życiu społecznym, zawodowym i ich dostępie do edukacji. W ramach tego programu  osoby które posiadają znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności mogą skorzystać z dofinansowania do zakupu sprzętu np. komputera lub  dostosowania samochodu do potrzeb osoby niepełnosprawnej, bądź też skorzystać z dofinansowania do edukacji na zdobycie prawa jazdy kat. B lub podjęcie studiów wyższych – mówi Paulina Ciszek z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dębicy zajmująca się realizacją tego programu.

Program adresowany jest do osób niepełnosprawnych zamieszkujących na terenie powiatu dębickiego. Osoby te mogą ubiegać się o dofinansowanie w ramach programu „Aktywny Samorząd”. W projekcie znajduje się także dofinansowanie kosztów pobytu dziecka osoby niepełnosprawnej, które uczęszcza do żłobka lub przedszkola na terenie powiatu dębickiego. Szczegółowe informacje uzyskać można w siedzibie Powiatowego Centrum Rodzinie  ul. Parkowa 28, Dębica lub telefonicznie: 14 680 31 92,14 680 31 21.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy