Nowy numer 49/2020 Archiwum

Alarmujący stan rzek

Deszcz daje się we znaki mieszkańcom południowej Polski.

Padające już od kilku dni deszcze znacznie podniosły poziom wód w rzekach i potokach powiatu tarnowskiego oraz sądeckiego.

- Zalane drogi, podtopione pola, częściowo piwnice i budynki gospodarcze to efekty intensywnych opadów deszczu w regionie tarnowskim. Najgorzej jest w miejscowościach położonych wzdłuż rzeki Białej. Miejscami woda dostała się na okoliczne pola, częściowo podtapiając również zabudowania gospodarcze i domy - informuje Małgorzata Miczek-Zabawa z Radia Dobra Nowina Małopolska.

W miejscowości Pławna w gminie Ciężkowice strażacy udrażniają przepusty i rowy melioracyjne oraz wypompowują wodę z podtopionych budynków. Największy poziom Białej jest obecnie w gminie Ciężkowice, fala przesuwa się w kierunku gminy Tuchów i gminy Pleśna.

- Sytuację na bieżąco monitorują strażacy - zapewnia Małgorzata Miczek-Zabawa.

Stan ostrzegawczy przekroczyła Kamienica w Nowym Sączu. Wysoki jest też poziom wody Białej Tarnowskiej w Grybowie. - Na Dunajcu oraz na potoku Łubinka w Nowym Sączu wody znajdują się poniżej stanów ostrzegawczych - informuje Sądeckie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Jak informuje TVN24, liczne podtopienia wystąpiły też na Podkarpaciu. Najniebezpieczniejsza sytuacja jest w Jaśle i okolicy.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama