Nowy numer 49/2020 Archiwum

Peregrynacja w Grabnie przejdź do galerii

Jezus Miłosierny nawiedza kolejne parafie dekanatu wojnickiego.

18 VII w obecności kapłanów z dekanatu, dzieci i dorosłych w strojach ludowych, strażaków oraz licznie zgromadzonych parafian obraz wraz z relikwiami św. s. Faustyny i św. Jana Pawła II nawiedził Grabno. Uroczystościom przewodniczył bp Stanisław Salaterski. – Dziś widać, jak Iskra poszła w świat – mówią parafianie z Milówki obecni na przywitaniu obrazu. 

Do tego wielkiego wydarzenia parafia przygotowywała się poprzez liczne nabożeństwa. – Przez cały rok, w każdy piątek odmawiana była Koronka do Miłosierdzia Bożego, a przez ostatnich dziewięć piątków Nowenna do Bożego Miłosierdzia – mówi ks. Marian Urbański, proboszcz miejsca.

Bezpośrednim przygotowaniem były rekolekcje, które od 13 do 16 VII prowadził o. Tomasz Mular, redemptorysta. Podczas kolejnych dni rozważano tajemnicę święta Bożego Miłosierdzia oraz obrazu Pana Jezusa. Ojciec rekolekcjonista mówił też o przebaczeniu, będącym znakiem Bożego Miłosierdzia oraz Eucharystii.

Dobę peregrynacyjną wypełniły Msze św., nabożeństwa przebłagalne i Via Lucis,  czuwania Róż Różańcowych i parafian według przysiółków.

19 VII, z Grabna obraz został przewieziony do Mikołajowic.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama