Nowy numer 41/2019 Archiwum

Peregrynacja w Grabnie przejdź do galerii

Jezus Miłosierny nawiedza kolejne parafie dekanatu wojnickiego.

18 VII w obecności kapłanów z dekanatu, dzieci i dorosłych w strojach ludowych, strażaków oraz licznie zgromadzonych parafian obraz wraz z relikwiami św. s. Faustyny i św. Jana Pawła II nawiedził Grabno. Uroczystościom przewodniczył bp Stanisław Salaterski. – Dziś widać, jak Iskra poszła w świat – mówią parafianie z Milówki obecni na przywitaniu obrazu. 

Do tego wielkiego wydarzenia parafia przygotowywała się poprzez liczne nabożeństwa. – Przez cały rok, w każdy piątek odmawiana była Koronka do Miłosierdzia Bożego, a przez ostatnich dziewięć piątków Nowenna do Bożego Miłosierdzia – mówi ks. Marian Urbański, proboszcz miejsca.

Bezpośrednim przygotowaniem były rekolekcje, które od 13 do 16 VII prowadził o. Tomasz Mular, redemptorysta. Podczas kolejnych dni rozważano tajemnicę święta Bożego Miłosierdzia oraz obrazu Pana Jezusa. Ojciec rekolekcjonista mówił też o przebaczeniu, będącym znakiem Bożego Miłosierdzia oraz Eucharystii.

Dobę peregrynacyjną wypełniły Msze św., nabożeństwa przebłagalne i Via Lucis,  czuwania Róż Różańcowych i parafian według przysiółków.

19 VII, z Grabna obraz został przewieziony do Mikołajowic.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL