Nowy numer 3/2019 Archiwum

Polak potrafi

Niedawno walczyli o przetrwanie, teraz weszli do Księgi Rekordów Guinnessa.

Jeszcze niedawno wędliniarze z regionu walczyli o zachowanie tradycyjnej metody produkcji wędlin. Nie było łatwo, ale dzięki wspólnym wysiłkom odniesiono sukces. Kolejne zwycięstwo wędliniarzy ma trochę inną rangę, ale trudno go nie zauważyć. W ostatni weekend w Radomyślu Wielkim lokalni producenci wędlin z gminy ustanowili rekord. Przygotowując 226 metrową kaszankę trafili do księgi Guinnessa.

Wspólna zabawa nie tylko jednoczy środowisko, ale pokazuje, że mamy wyobraźnię i fantazję. Polak potrafili. To również, a może przede wszystkim promocja produktu lokalnego. Często zachwycamy się zagranicznymi specjałami, delektujemy ich smakiem. Są pyszne, ale i u nas takich nie brakuje. Nie mamy czego się wstydzić, wręcz przeciwnie możemy być dumni z wciąż powiększającej się listy produktów lokalnych. I rozsmakować się w nich, bo są pyszne, zdrowie i co najważniejsze - polskie.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy