Nowy numer 7/2019 Archiwum

Bogu i rodzinie

Oazę zorganizowali Anna i Jerzy Talarowie, para rejonowa z Nowego Sącza.

Moderatorem odbywającej się w dniach 14 do 30 lipca 2014 r. w Koszalinie oazy jest ks. Jan Mikulski, proboszcz parafii w Ochotnicy Górnej, były moderator krajowy Domowego Kościoła. Opiekę duchową sprawują także o. Paweł Adamarek SJ oraz dk. Krzysztof Kutek. W oazie uczestniczyło ponad 100 osób w tym 23 małżeństwa z dziećmi z całej Polski, ale głównie z diecezji tarnowskiej. Domem oazy był budynek Centrum Edukacyjno-Formacyjnego Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.

- W ciągu 15 dni oazy II stopnia uczestnicy poznają bliżej dzieje Narodu Wybranego i odnajdują w historii zbawienia pięć wielkich interwencji Boga. Znamiennym przeżyciem był tzw. exodus, na pamiątkę wyjścia Narodu Wybranego z niewoli egipskiej i przejścia przez Morze Czerwone. Nabożeństwo to uczestnicy oazy przeżyli na plaży w Łazach, krocząc po zachodzie słońca po piasku przy szumie morza, jednocześnie przeżywając liturgię Wielkiej Soboty – opowiada Piotr Szyszka z Krynicy, uczestnik oazy. Rodziny, w tym rodziny wielodzietne, przeżywały prawdę, że dzięki cierpieniu, śmierci i zmartwychwstaniu Chrystusa człowiek może wyjść z niewoli grzechu do radości życia z Bogiem na co dzień, poszukując każdego dnia woli Bożej. Przeżycie oazy prowadziło do osobistego nawrócenia i odmiany życia.

- Dla nas oaza rodzin to czas odpoczynku, ale przede wszystkim czas, w którym można oderwać się od codziennych spraw, problemów i na nowo poukładać hierarchię wartości. Zastanowić się nad sensem i wartością życia oraz zdefiniować kierunek, w którym się zmierza - mówią Wiesław i Jola Widlakowie z Korzennej, rodzice trójki dzieci.  - To także czas, który można poświęcić bardziej rodzinie – dodają.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL