Nowy numer 28/2018 Archiwum

Wakacje z KSM

Na koniach, górskich szlakach i przy szkolnej ławce odpoczywała młodzież podczas dwóch sierpniowych obozów.

Górskie wędrówki, piękne widoki, wspaniała atmosfera, a przede wszystkim formacja – to wszystko sprawiło, że w bieszczadzkich Lutowiskach pojawiło się  30 młodych śmiałków, pragnących przeżyć niezapomnianą przygodę. Od 4 do 10 sierpnia odbył się tam obóz przybliżający ideę KSM-u, posiadający również charakter turystyczno-sportowy.

Pomysł na stworzenie takiego obozu powstał wśród młodzieży działającej w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży przy parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnowie. Dzięki współpracy z Zarządem Diecezjalnym plany młodych mogły stać się rzeczywistością. Głównym celem obozu jest formacja KSM-owska. Podczas codziennych spotkań w grupach uczestnicy zgłębiali takie wartości jak: Bóg, Honor, Ojczyzna, które wpisane są w zawołanie KSM-u: „Przez cnotę, naukę i pracę służyć Bogu i Ojczyźnie – GOTÓW!”.

Ten letni wypoczynek zawierał w sobie elementy turystyki górskiej i zajęć sportowych, dlatego stałymi punktami każdego dnia były także piesze wędrówki oraz treningi. Drugi obóz KSM-u, językowo-konny, trwał od 3 do 12 sierpnia. Odbywające się od wielu lat tego typu obozy cieszą się dużym zainteresowaniem, nawet poza granicami naszego kraju. Na tegorocznym obozie byli również uczestnicy z Francji, więc nauka języków obcych nie kończyła się na programowym angielskim. Ponadto w czasie trwania turnusu zaplanowano wiele innych atrakcji – całodniową wycieczkę po Bieszczadach, rejs po Zalewie Solińskim, zwiedzanie wioski indiańskiej oraz zajęcia garncarskie.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma