Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Tenorów trzech

W kościele parafialnym w Krościenku zakończył się V Letni Festiwal "Pieniny-Kultura-Sacrum".

W kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku n. Dunajcem po raz ostatni w tym roku zabrzmiała muzyka organowa. O godzinie 19.00 odbył się ostatni koncert w ramach V Letniego Festiwalu „Pieniny-Kultura-Sacrum”.

Bohaterami koncertu byli księża-wokaliści o. Rafał Kobyliński z Poznania, ks. Zdzisław Madej z Wrocławia oraz ks. Paweł Sobierajski z Sosnowca. Przed laty postanowili oni połączyć swoje artystyczne siły, tworząc zespół pod nazwą „Servi Domini Cantores”.

– Ich występy spotykają się zawsze z entuzjastycznym przyjęciem słuchaczy, a bisom na ogół nie ma końca – podkreśla Zdzisław Soliwoda.

Artyści zaprezentowali program złożony z dzieł wokalnych muzyki sakralnej trzech stuleci, nie zabrakło także utworów popularnych, stanowiących obowiązkowy kanon repertuarowy męskich głosów wokalnych.

Podczas koncertu zabrzmiała także muzyka organowa w wykonaniu Agnieszki Radwan-Stefańskiej, absolwentki Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Joachima Grubicha, dyrektora artystycznego Festiwalu.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma