Nowy numer 33/2018 Archiwum

Pierwsze metry przejdź do galerii

Pielgrzymi wyruszyli w ponaddwustukilometrową trasę. Początek w Tarnowie, meta - na Jasnej Górze. Za dziewięć dni.

Pielgrzymi już na trasie. Zanim wyruszyli z placu Katedralnego w porządku kolejnych grup, począwszy od pierwszej, bp Andrzej Jeż pobłogosławił pątników i pokropił ich wodą święconą. Następnie poprowadził czoło XXXII Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę.

– Pielgrzymka to Kościół przede wszystkim ludzi młodych. Myślę, że zaowocuje to młodością całej diecezji, całego Kościoła, który odnawia się w Jezusie Chrystusie, w Jego miłości, co na śmierć nie umiera. Myślę, że ta młodość zakwitnie dzięki doświadczeniu Maryi, której jesteśmy dziećmi. W czasie pielgrzymki powinniśmy intensywnie modlić się o pokój na świecie, w rodzinach. To czas wyzwalania się z egoizmu, budowania wspólnoty, jedności – wskazuje bp Andrzej Jeż.

Pątników żegnali tarnowianie oraz krewni, którzy przyjechali na Mszę św. – Nie mogło mnie tu dziś zabraknąć, od 32 lat przychodzę, żeby pożegnać pielgrzymów, ale i prosić ich, żeby się za mnie modlili – mówi pani Krystyna.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma