Nowy numer 2/2021 Archiwum

Plus znaczy więcej

Do wyboru są kursy językowe i przedmiotowe dla dzieci i młodzieży, przygotowanie do egzaminów i nowej matury, testy kompetencji.

Dzięki różnorodnej ofercie Kany dzieci, młodzież i starsi mogą rozwijać swoje zdolności i talenty, poznawać świat i ogromne możliwości techniki, integrować się i budować wspólnotę koleżeństwa i przyjaźni. Od 16 lat Kana wspiera ich w życiowym starcie, w drodze ku pełnej dojrzałości – poprzez bezpłatne lub częściowo finansowane przez uczestników zajęcia pozalekcyjne prowadzone przez wysokiej klasy wykładowców, trenerów i specjalistów z różnych dziedzin wiedzy. Podnosi poziom edukacyjny i wychowawczy młodzieży, tworzy szansę właściwego rozwoju i przeciwdziała wykluczeniu społecznemu. – Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży Kana to "Edukacja+", elementami której są kultura, aktywność, animacja. Plus oznacza więcej, dlatego też to, co charakteryzuje działalność Kany, to jakość, wielotematyczność zajęć i doświadczona kadra szkoleniowa – mówią pracownicy Kany.

Tygodniowo na zajęcia w roku szkolnym uczęszcza ponad 250 dzieci i młodzieży. W ramach Kany działa Centrum Systemowego Rozwoju, do którego uczęszczają dzieci w wieku 4-12 lat. Działalność Kany to także kursy przedmiotowe, językowe, maturalne dla młodzieży. – Prowadzimy również zajęcia dla osób dorosłych oraz grupy iSENIOR (zajęcia, warsztaty, wyjazdy). W przyszłym roku Kana planuje utworzyć Centra Aktywności Senioralnej wraz z  partnerami społecznymi – dodają.

Elementem, który na stałe wpisał się w działalność Kany, są wyjazdy zimowe i letnie oraz zajęcia stacjonarne dla dzieci i młodzieży w tym okresie. Łącznie na wyjazdach, obozach żeglarskich, kajakowych, narciarskich, rowerowych, szachowych, językowych i edukacyjnych przebywa blisko 500 osób. Kana jest również odpowiedzialna za organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r.

Więcej informacji TUTAJ.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama