Nowy numer 28/2018 Archiwum

Nawiedzenie w Grobli przejdź do galerii

Uroczystości peregrynacyjne trwały tu 4 i 5 września.

Obraz Pana Jezusa Miłosiernego i relikwie św. s. Faustyny i św. Jana Pawła peregrynują po dekanacie Uście Solne. Pierwszą wspólnotą witającą obraz była Drwinia. Stąd 4 września w asyście straży pożarnej obraz został przewieziony do Grobli.

W parafii bezpośrednim przygotowaniem do uroczystości były trzydniowe rekolekcje, które prowadził ks. prał. Jan Wnęk, proboszcz parafii pw. św. Antoniego Padewskiego z Krynicy-Zdroju.

– To są trzecie rekolekcje, które głoszę od miesięcy wakacyjnych i zawsze jest to dla mnie głębokie przeżycie, bo człowiek zanurza się razem z wiernymi w tajemnicę miłosierdzia. Największe przeżycie jest na pożegnaniu obrazu. To tak, jakby rzeczywiście ktoś na nas patrzył z daleka, a jednocześnie zostawał z nami – dodaje rekolekcjonista.

Z Grobli obraz został przewieziony do Uścia Solnego.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma