Nowy numer 25/2018 Archiwum

Diecezjalne imieniny

Bp Andrzej Jeż: Przynależność do Kościoła nie może mieć charakteru związku partnerskiego!

W diecezji tarnowskiej trwają uroczystości ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, która – w tej tajemnicy – jest główną patronką diecezji. Wezwanie Narodzenia NMP nosi kościół katedralny. W bazylice rozpoczął się Tydzień Maryjny, a jego inauguracją była Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Jeża. Razem z nim Eucharystię koncelebrowali abp Henryk Nowacki nuncjusz apostolski w krajach skandynawskich oraz kilkudziesięciu kapłanów.

– W uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny Kościół ukazuje nam szczególną wieź, jaką każdy z nas ma w Jezusie Chrystusie. Wszyscy należymy do rodziny Kościoła i nasza przynależność do tej rodziny nigdy nie może mieć charakteru związku partnerskiego, umowy między Bogiem a nami, którą piszemy według własnego planu, zastrzegając sobie ewentualność jej zerwania, gdy doskwierają nam na przykład Ewangelia, Boże przykazania czy wymagania Chrystusowej nauki głoszonej w Kościele – mówił bp Jeż.

Cały Tydzień Maryjny w tarnowskiej katedrze będzie miał charakter modlitewny, nie zabraknie również wydarzeń kulturalnych promujących wartości chrześcijańskie. Poniżej publikujemy cały program Tygodnia.

« 1 2 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma