Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Tydzień Borzęcina

Parafia przeżywa kolejne dni wielkiego jubileuszu 650-lecia istnienia.

Kolejny dzień jubileuszu parafii upłynie pod znakiem modlitwy za borzęcinian zamordowanych w Katyniu. O godz. 17.00 przy kościele parafialnym rozpocznie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które zakończy Msza św. przy Golgocie katyńskiej. Eucharystii o godz. 18.00 będzie przewodniczył ks. prał. Stanisław Czachor.

Pamiątką borzęcinian zamordowanych w Katyniu i innych obozach sowieckich są dęby posadzone przed Zespołem Szkół im. św. Jana Pawła II w Borzęcinie. – To nie tylko przypomnienie historii, ale edukacja młodych. Każda uroczystość posadzenia drzewa była okazją do spotkania z rodzinami zamordowanych, do poznania naszych wspólnych losów – mówi Lucjan Kołodziejski, historyk.

W czwartek 11 września parafia zaprasza na wykład ks. dr. Ryszarda Banacha „Parafia w Borzęcinie na tle Kościoła powszechnego w Polsce”. Wykład rozpocznie się o godz. 17.00. Po nim, o godz. 18.00, ks. inf. Zdzisław Sadko z Bochni będzie przewodniczył Mszy św. W piątek siostry faustynki od godz. 17.00 poprowadzą spotkanie modlitewne, które zakończy Eucharystia pod przewodnictwem ks. prał. Krzysztofa Bułata. W sobotę i niedzielę parafia będzie przeżywała nawiedzenie obrazu Pana Jezusa Miłosiernego oraz relikwii śś. Faustyny i Jana Pawła II.    

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma