Nowy numer 3/2021 Archiwum

Bliżej emigrantów

Bp Wiesław Lechowicz będzie urzędował w Biurze Duszpasterstwa Polskiej Emigracji w Warszawie.

 

W gmachu Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie, przy Skwerze Kard. Stefana Wyszyńskiego 6, działa już stałe Biuro Duszpasterstwa Polskiej Emigracji. Jego praca będzie polegała na koordynowaniu współpracy między polskimi duszpasterzami na całym świecie a Konferencją Episkopatu Polski. 

W biurze będzie można się spotkać z biskupem Wiesławem Lechowiczem, który jest delegatem KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. – Chciałbym, aby to było nie tylko miejsce, które się kojarzy z biurem i administracją, ale żeby to był ośrodek duszpasterski, miejsce pośredniczenia między Kościołem w Polsce a polskimi duchownymi pracującymi za granicą i vice versa – mówi bp Wiesław Lechowicz, delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

Biskup zapowiedział, że o działalności biura zostaną poinformowane instytucje w Polsce i za granicą, a zwłaszcza rektoraty Polskich Misji Katolickich i Duszpasterstwa Polskich Emigrantów.

Biuro jest czynne od poniedziałku do piątku od 9.00 do 14.00. W tych godzinach dyżuruje s Edyta Rychel, była przełożona generalna Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej, która została sekretarzem biura. – Praca w biurze będzie mnie angażować w większym niż dotychczas wymiarze, ale chciałbym również służyć pomocą biskupowi tarnowskiemu Andrzejowi Jeżowi, wiernym i ich duszpasterzom – dodaje bp Lechowicz.

Biuro działa przy skwerze Kard. S. Wyszyńskiego 6, Tel. 22 530 48 74.

Wypowiedź bpa W. Lechowicza.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama