Nowy numer 28/2018 Archiwum

Peregrynacja w Przyborowie przejdź do galerii

Nawiedzenie odbyło się przed jubileuszem wsi i parafii.

Parafia pw. św. Jana Kantego przez całą dobę czuwała przy obrazie Pana Jezusa Miłosiernego i relikwiach św. Faustyny i św. Jana Pawła II. Uroczystości powitania obrazu, w której uczestniczyło wielu kapłanów z dekanatu szczepanowskiego i spoza niego oraz tłumy wiernych, przewodniczył ks. inf. Zdzisław Sadko, kustosz sanktuarium Matki Bożej Bocheńskiej.

Parafia św. Jana Kantego w Przyborowie obchodzi w tym roku 25-lecie istnienia. W modlitwie powitania ks. proboszcz Zdzisław Oćwieja podkreślił związek peregrynacji z jubileuszem wspólnoty. – Przybyłeś, Panie Jezu, do nas już tysiąc lat temu za sprawą św. Stanisława ze Szczepanowa. Od 25 lat ukazuje nam Ciebie wielki jałmużnik i nasz patron św. Jan Kanty – mówił duszpasterz.

Parafia przeżywała pod kątem nawiedzenia rekolekcje, nowennę przed nawiedzeniem. – Nawet się nie spodziewałem, że będzie tak duża frekwencja, ludzie byli bardzo rozmodleni, czuwało ich sporo w nocy – podkreśla ks. Oćwieja.

W gronie witających obraz wyróżniały się dzieci, które były ubrane w stroje regionalne. Podczas modlitwy w kościele złożyły przy relikwiach św. Faustyny i św. Jana Pawła II kwiaty. W przyborowskim kościele jest wiele elementów wystroju wskazujących na żywy kult Bożego Miłosierdzia. – Mamy obraz "Jezu, ufam Tobie", który najpierw był w kaplicy, do której później dobudowaliśmy obecny kościół. Obraz jest więc z nami już od lat dziewięćdziesiątych. Mamy witraż ukazujący Pana Jezusa i św. Faustynę. Jest też obraz św. Jana Pawła II. Ale tym zewnętrznym znakom towarzyszy spontaniczna modlitwa ludzi, którzy Koronkę do Bożego Miłosierdzia odmawiają przed wieczornymi Mszami św. – dodaje ksiądz proboszcz.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma