Nowy numer 28/2018 Archiwum

Jej wysokość Brzanka

O historii i potencjale Pogórza będą rozmawiać jego miłośnicy podczas promocji przewodnika autorstwa Piotra Firleja.

W sobotę 20 września rozpocznie się dwudniowe spotkanie z miłośnikami Pogórza, w tym z Piotrem Firlejem, autorem przewodnika „Jej wysokość Brzanka”. – Od wielu lat myślałem o stworzeniu przewodnika po okolicach Brzanki, po regionie, z którym związany jestem najmocniej. Kiedyś nie myślałem o zespołach, procedurach, ilości pracy, którą muszę wykonać, aby osiągnąć ten cel. Miałem marzenie. Chcę, aby ten przewodnik pomógł spełnić jedno z nich innym – mówi Piotr Firlej, miłośnik Pogórza Karpackiego. Poniżej publikujemy program spotkania.

Sobota, 20 września 2014 r.
Obserwatorium astronomiczne w Rzepienniku Biskupim
Godz. 18.00–20.00, panel wystąpień „Moja przygoda z Brzanką”
Występują: dr Bogdan Wszołek, Karol Gut, Maciej Szymoniak, Marcin Marszałek, Piotr Firlej

Niedziela, 21 września 2014 r.
Wieża widokowa na Brzance
Godz. 14.00, wycieczka „Zdobywanie jej wysokości”. Start pod wieżą.
Godz. 15.00–18.00, ześrodkowaniec na wieży w Jodłówce Tuchowskiej. Warsztaty, prezentacje, konkursy, atrakcje dla rodzin z małymi dziećmi. Rozstrzygniecie konkursu na największego grzyba. Wystąpienie dziecięcego zespołu muzycznego z Chojnika, pod kierownictwem Marka Marchwicy
Bacówka na Brzance
Godz. 18.00, panel wystąpień „Pogórze ma potencjał”. Występują: Radosław Osika, Wiktor Chrzanowski, Dariusz Tyrpin, Łukasz Kuczmasz, dr Łukasz Hajduk
Godz. 19.30, spotkanie z autorem przewodnika „Jej wysokość Brzanka” – Piotrem Firlejem
Godz. 20.30, wieczór w schronisku lub przy ognisku

Na wydarzenie zaprasza Pogórzańskie Stowarzyszenie Rozwoju www.psr.tuchow.pl, Centrum Usług Turystycznych i Przedsiębiorczości www.cut.travel.pl www.piotrfirlej.com, Stowarzyszenie Rozwoju Jodłówki Tuchowskiej i Jej Mieszkańców www.jodlowkatuchowska.pl, Gminny Ośrodek Kultury w Rzepienniku Strzyżewskim z siedzibą w Rzepienniku Suchym www.rzepiennik.info oraz liczni przyjaciele i sympatycy wspierający turystykę w okolicach Brzanki. 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma