Nowy numer 48/2020 Archiwum

Krucjatę czas zacząć!

Ruszyła pierwsza akcja apostolska w ramach duchowych przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Inicjatywa o nazwie „Miłość czynu!” to dwuletni cykl inicjatyw apostolskich w ramach Krucjaty Modlitwy „GOTOWi na ŚDM!”. Młodzież wszystkich ruchów i stowarzyszeń będzie zapraszać do modlitwy kolejne osoby, instytucje i grupy społeczne.

We wrześniu i październiku hasłem inicjatywy będą słowa „Moja wspólnota”, w kolejnych miesiącach młodzi apostołowie odwiedzą m.in. szkoły, zakony, szpitale i więzienia.

Akcja przeznaczona jest nie tylko dla ludzi młodych, ale dla każdego, kto swoją modlitwą chciałby wesprzeć papieża Franciszka, wszystkich organizatorów i uczestników Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Aby włączyć się w to dzieło należy wejść na stronę www.krucjatamodlitwy.pl i dokonać elektronicznej rejestracji. W Krucjatę Modlitwy od kwietnia br. włączyło się już ok. 200 osób, akcji patronuje bp Andrzej Jeż.

W diecezji rozpoczynają się też rejonowe czuwania modlitewne przed ŚDM w Krakowie. Najbliższe odbędzie się 4 października 2014 roku o godz. 19.00 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Dębicy. Spotkanie „Rio w Dębicy” poprzedzą diecezjalne warsztaty muzyczne, które rozpoczną się o godz. 9.00.

– W programie min. katecheza ewangelizacyjna, modlitwa uwielbienia, świadectwa młodych ludzi po spotkaniu w Rio w 2013 r., Eucharystia. Zapraszamy wszystkich młodych ludzi zwłaszcza uczniów klas gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych a także wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy w intencji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie – mówi ks. Rafał Słomba. 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama