Nowy numer 48/2020 Archiwum

Do zobaczenia na Jasnej Górze

Duszpasterstwo Rodzin zaprasza do udziału w pielgrzymce małżeństw i rodzin.

Biskup tarnowski Andrzej Jeż będzie przewodniczył Mszy św. podczas XXX Ogólnopolskiej Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Odbędzie się ona w najbliższą sobotę i niedzielę (27-28 września) w Częstochowie pod hasłem „Rodzina pierwszą i najważniejszą drogą Kościoła”.

Spotkanie rodzin rozpocznie się w sobotę o godzinie 15.30. W programie m.in. Msza św., spotkanie diecezjalnych duszpasterzy rodzin i diecezjalnych doradców życia rodzinnego z biskupem Janem Wątrobą oraz Droga Krzyżowa na wałach i Apel Jasnogórski.

– Tegoroczne pielgrzymowanie stanie się okazją do bliższego przedstawienia rodzinom całej Polski bł. Karoliny, w związku z setną rocznicą jej męczeńskiej śmierci. Niech liczna obecność rodzin z diecezji tarnowskiej będzie wyrazem wiary i troski o szerzenie kultu naszej błogosławionej rodaczki. Życie bł. Karoliny jest pięknym przykładem jak wiara może wzrastać w rodzinach – mówi ks. dr Jan Banach, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Centralnym punktem pielgrzymowania będzie niedzielna Msza św. sprawowana przez  biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża na jasnogórskich wałach o godz. 11.00. W czasie Eucharystii nastąpi uroczyste odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz zawierzenie małżeństw i rodzin Królowej Polski. Wcześniej będzie można posłuchać wykładu, wywodzących się z diecezji tarnowskiej, Agnieszki i Jakuba Kołodziejów, wydawców czasopisma dla małżeństw „Zbliżenia”. Wykład odbędzie się w Sali o. A. Kordeckiego w niedzielę o godz. 9.00.

Także w wielu parafiach diecezji tarnowskiej w duchowej łączności z Jasną Górą  odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
Kto chciałby uczestniczyć w pielgrzymce powinien kontaktować się z dekanalnymi duszpasterzami małżeństw i rodzin.

Mówi ks. dr Jan Banach, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.
 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama