Nowy numer 9/2021 Archiwum

Peregrynacja w Wietrzychowicach przejdź do galerii

Jezus Miłosierny odwiedza parafie dekanatu radłowskiego.

– Dzisiaj płyną tu szczególne łaski. Otwórzcie się na Jezusa. Zaufajcie Mu! – mówił do wiernych oczekujących na obraz o. Wiesław Węgrzyn, saletyn, prowadzący misje parafialne. Punktualnie o 17.00 24 IX, w asyście straży pożarnej z Jadownik i Wietrzychowic, do parafii przywieziono obraz Jezusa Miłosiernego i relikwie św. s. Faustyny i św. Jana Pawła II. Wraz z wiernymi, kapłanami z dekanatu, o. Wiesławem Węgrzynem i ks. proboszczem Kazimierzem Borczewskim obraz witał bp Stanisław Salaterski.

– Przygotowania do peregrynacji odbywały się w parafii od dawna, m.in. poprzez kazania i konferencje – mówi proboszcz miejsca. – Wprowadziliśmy też w każdy piątek miesiąca specjalne nabożeństwo z koronką do Bożego Miłosierdzia, a bezpośrednio przed peregrynacją ojciec saletyn miał misje – dodaje.

Dobę peregrynacyjną wypełniły Msze św. i adoracje prywatne. Dwa dni po peregrynacji w kościele odbył się koncert muzyczny w wykonaniu orkiestry kameralnej „Divina in Misericordia” z parafii pw. Bożego Miłosierdzia w Tarnowie. – Koncert to akcent słowno - muzycznym zamykający u nas uroczystości peregrynacyjne. Prowadził go nasz pan organista, a w orkiestrze grają nasi parafianie – opowiada ks. Borczewski.

W parafii od lat rozwija się kult do Bożego Miłosierdzia. W Miechowicach Małych znajduje się kaplica dojazdowa, która od 28 lat poświęcona jest Miłosierdziu Bożemu. W każda niedziele i I piątki miesiąca jest tam sprawowana Msza św.

 

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama