Nowy numer 49/2020 Archiwum

Koronka na rynku

W ogólnoświatową akcję włączyła się Dąbrowa Tarnowska.

Wierni parafii M.B. Szkaplerznej z Dąbrowy Tarnowskiej przyszli z całymi rodzinami, aby wziąć udział w modlitwie koronki na ulicach miasta.

– Miło było patrzeć na tych ludzi, którzy z taką wiarą i oddaniem dali świadectwo swojej wiary i rozmodlenia – mówi Jan Hajduga z Dąbrowy Tarnowskiej, prezes Rycerstwa Niepokalanej DT, współorganizator.

Tegoroczna, międzynarodowa akcja „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata" odbyła się po raz ósmy. Jej uczestnicy modlili się za siebie, swoją miejscowość i za cały świat, a szczególnie za prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie i o pokój na Ukrainie.

Najwięcej osób modliło się na dąbrowskim rynku   Najwięcej osób modliło się na dąbrowskim rynku
arch. org.
W Dąbrowie Tarnowskiej modlono się w pięciu punktach. Na rynku, naprzeciw sklepu Dąbrowiak, na parkingu przy oś. Kościuszki i Domu Kultury, przed Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 i na ul. Piłsudskiego, przy kapliczce blisko Domu Dziecka. Najwięcej, bo około 150 osób zgromadziło się na dąbrowskim rynku, gdzie naprzeciwko Urzędu Gminy ustawiono ołtarzyk z obrazem Jezusa Miłosiernego. – Wspólnie odśpiewaliśmy pieśni do Miłosierdzia Bożego i koronkę – dodaje J. Hajduga.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama