Nowy numer 49/2020 Archiwum

Stracą życie?

Rozpoczął się kolejny rok formacji w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie.

Mszą św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Jeża, koncelebrowaną m.in. przez nowego rektora ks. dr hab. Andrzeja Michalika, rozpoczął się nowy rok formacji w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie.

Hasłem, które będzie towarzyszyć alumnom, są słowa „Stracić swe życie z powodu Chrystusa i Ewangelii”. – To najważniejszy program na kapłańskie życie, które w przeciwnym razie pozostałoby bezowocne, jałowe, a ostatecznie, z perspektywy wieczności, martwe – mówił w homilii bp Andrzej Jeż.

Obecny rok formacji jest 193. w historii WSD. Na sześciu rocznikach przygotowuje się do święceń prezbiteratu blisko 200 alumnów, w tym 36 na roku pierwszym.

– Coraz częściej pojawiają się kandydaci, którzy ukończyli studia wyższe. Na pierwszym roku mamy dwóch takich alumnów. Jest też kilku, którzy po roku, dwóch przerwali naukę na innych uczelniach i przyszli do seminarium. Mamy również dwóch kleryków, którzy całe kształcenie w zakresie szkoły średniej odbyli w Londynie, tam też zdali maturę – mówi ks. rektor Andrzej Michalik. Więcej na www.rdn.pl.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama