GN 48/2020 Archiwum

Peregrynacja w Zdrochcu przejdź do galerii

27 i 28 IX w Zdrochcu przeżywano uroczystość nawiedzenia obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii św. s. Faustyny i św. Jana Pawła II. Uroczystościom na rozpoczęcie peregrynacji przewodniczył bp Władysław Bobowski.

W ramach przygotowań parafialnie pielgrzymowali do Łagiewnik, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic. – Byliśmy też w Starym Sączu na powitaniu w diecezji cudownego obrazu – mówi ks. Stanisław Biskup, proboszcz. Ponadto w każdą niedzielę w modlitwie wiernych proszono o dar dobrego przygotowania i przeżycia peregrynacji, odbywały się też specjalne nabożeństwa w środy i piątki, a bezpośrednim przygotowaniem były trzydniowe rekolekcje prowadzone przez ojca redemptorystę. – Parafianie chętnie brali udział w rekolekcjach, były piękne spowiedzi, powiało Bożą łaską – dodaje.

Doba peregrynacyjna rozpoczęła się tu 27 IX. – Relikwie papieża niosła rodzina wielodzietna, bo właśnie w takich rodzinach rodzą się powołania zakonne i kapłańskie. Matka tych dzieci ma trzy siostry zakonne. W drugiej delegacji szli strażacy, świętujący jubileusz 110-lecia istnienia. Na pożegnaniu, w delegacji były osoby niepełnosprawni oraz szafarz i sołtysi – dodaje.

W parafii od lat rozwija się kult. – W kościele mamy boczną kaplicę poświęconą Bożemu Miłosierdziu, tam odmawiana jest koronka – mówi ks. S. Biskup.

Ze Zdrochca obraz wraz z relikwiami został przewieziony do sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama