Nowy numer 48/2020 Archiwum

Otwórz i żyj

W Tarnowie odbędzie się kolejne spotkanie z Pismem Świętym według metody lectio divina.

W najbliższy piątek, 3 X, po wakacyjnej przerwie rozpoczynają się spotkania lectio divina. Prowadzi je ks. dr hab. Piotr Łabuda, biblista.

– Będziemy rozważać wybrane, trudniejsze fragmenty biblijne, np. rozmnożenie chleba, historię miłosiernego Samarytanina, pokłon mędrców, historię Piotra, który choć porywczy i niestały, to jednak stał się opoką Kościoła – wylicza ks. Łabuda. Spotkania w duchu lectio divina to najpierw odczytanie tekstu i poznanie go (lectio), potem odniesienie poznanego tekstu do swojego życia (meditatio). Poznawszy tekst i siebie nastaje czas modlitwy. – Modlę się, by powiedzieć Bogu o sobie i swoim życiu (oratio), po czym następuje czas ciszy (contemplatio), czas, gdy Bóg może mówić do mnie – podkreśla  biblista.

Spotkania z Biblią odbywają się w kościele pw. św. Maksymiliana w Tarnowie. Do udziału w nich zaproszeni są nie tylko mieszkańcy Tarnowa. – To nie jest akcja parafialna, wspiera ją biskup tarnowski zapraszając wszystkich chętnych z Tarnowa i okolicy – zachęca ks. Rzeźnicki, proboszcz parafii pw. św. Maksymiliana w Tarnowie. – Mówimy, że Pismo Święte jest sakramentem słyszalnym, przez który Bóg działa. Bo kiedy czytasz to sam Bóg mówi do ciebie, a kiedy się modlisz ty mówisz do Boga – dodaje ks. G. Rzeźwicki,

Spotkania, które odbywają się zawsze w I piątek miesiąca, rozpoczynają się o godz. 19.30. Uczestnicy proszeni są o zabranie Biblii.

 

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama