Nowy numer 48/2020 Archiwum

Dla siebie, dla rodziny

Kończą się zapisy na 15. edycję Diecezjalnego Studium Rodziny, które rozpocznie się 18 października w Nowym Sączu.

- Ze względów logistycznych to propozycja przede wszystkim dla mieszkańców południowej części naszej diecezji - mówi ks. dr Jan Banach, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Zajęcia tej edycji studium będą odbywały się przez dwa lata w każdą trzecią sobotę miesiąca od 9.30 do 14.30 przy parafii pw. św. Małgorzaty w Nowym Sączu.

Studium przybliża katolicką naukę o małżeństwie i rodzinie oraz uczyć naturalnej metody rozpoznawanie płodności według prof. Rötzera. Wiele osób podejmując kształcenie w studium wychodzi od realizacji indywidualnych potrzeb.

- Okazuje się, że są małżonkowi, którzy dopiero na zajęciach poznają nowoczesne metody oznaczania płodności, zgłębiają naukę Kościoła w dziedzinie etyki seksualnej, studiują elementy psychologii, zgłębiają teologię małżeństwa i rodziny. To jest prawdziwe odkrycie piękna tej drogi - dodaje Sylwia Kulig, diecezjalna doradczyni życia rodzinnego.

Absolwenci Diecezjalnego Studium Rodziny otrzymują Dyplom Nauczyciela Metody prof. Rötzera, a ci którzy zdecydują się zaangażować w działanie duszpasterstwa rodzin, także misje od Biskupa Tarnowskiego do posługi w Parafialnych Poradniach Życia Rodzinnego.

Zgłoszenia przyjmuje i dalszych informacji udziela Wydział. Telefon 014 631 73 60; e-mail: wydzrodz@diecezja.tarnow.pl.

« 1 »
DO POBRANIA: |

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama