Nowy numer 48/2020 Archiwum

Biblia jak magnes

W Dąbrowie Tarnowskiej rozpoczęły się 8 października regularne spotkania z Pismem Świętym.

- Zwracamy się z nową propozycją dla wszystkich, którzy chcą bardziej żyć Słowem Bożym, uważniej go słuchać, głębiej rozumieć i kierować się nim w codzienności. Zapraszamy na spotkania biblijne, które będą się odbywały w środy (z wyjątkiem I środy miesiąca) w Domu Parafialnym po Mszy św. wieczornej. Spotkania będą miały formę wprowadzenia w medytację nad tekstem Pisma św. oraz modlitwę Słowem Bożym - informuje ks. Stanisław Cyran, proboszcz parafii.

Spotkania prowadzi ks. dr Piotr Jaworski, który po zakończeniu studiów z teologii biblijnej został skierowany do parafii w Dąbrowie Tarnowskiej.

Biblia jak magnes   Grzegorz Brożek /Foto Gość - Planujemy spotkania metodą lectio divina, a zatem medytacji, rozważania. Jedno z trzech spotkań chciałbym poświęcić na objaśnianie kontekstów, odpowiedzi na pytania. Ale tę sprawę będziemy regulować z uczestnikami. Co będziemy czytać? O tym też zdecydujemy, czyniąc zadość zapotrzebowaniu. Być może dobrym rozwiązaniem byłoby stosowanie klucza niedzielnego, czyli we środę rozważanie najbliższej Ewangelii. To jedno z rozwiązań - mówi ks. Piotr Jaworski.

Spotkania z Pismem Świętym w parafii odbywają się już od kilkunastu lat. Ostatnio jednak nie cieszyły się nadmierną popularnością. Jednak na pierwsze spotkanie w tym roku przybyło ponad 40 osób. Spotkania są otwarte dla wszystkich. 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama