GN 32/2018 Archiwum

Biblia jak magnes

W Dąbrowie Tarnowskiej rozpoczęły się 8 października regularne spotkania z Pismem Świętym.

- Zwracamy się z nową propozycją dla wszystkich, którzy chcą bardziej żyć Słowem Bożym, uważniej go słuchać, głębiej rozumieć i kierować się nim w codzienności. Zapraszamy na spotkania biblijne, które będą się odbywały w środy (z wyjątkiem I środy miesiąca) w Domu Parafialnym po Mszy św. wieczornej. Spotkania będą miały formę wprowadzenia w medytację nad tekstem Pisma św. oraz modlitwę Słowem Bożym - informuje ks. Stanisław Cyran, proboszcz parafii.

Spotkania prowadzi ks. dr Piotr Jaworski, który po zakończeniu studiów z teologii biblijnej został skierowany do parafii w Dąbrowie Tarnowskiej.

  Grzegorz Brożek /Foto Gość - Planujemy spotkania metodą lectio divina, a zatem medytacji, rozważania. Jedno z trzech spotkań chciałbym poświęcić na objaśnianie kontekstów, odpowiedzi na pytania. Ale tę sprawę będziemy regulować z uczestnikami. Co będziemy czytać? O tym też zdecydujemy, czyniąc zadość zapotrzebowaniu. Być może dobrym rozwiązaniem byłoby stosowanie klucza niedzielnego, czyli we środę rozważanie najbliższej Ewangelii. To jedno z rozwiązań - mówi ks. Piotr Jaworski.

Spotkania z Pismem Świętym w parafii odbywają się już od kilkunastu lat. Ostatnio jednak nie cieszyły się nadmierną popularnością. Jednak na pierwsze spotkanie w tym roku przybyło ponad 40 osób. Spotkania są otwarte dla wszystkich. 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma