Nowy numer 48/2020 Archiwum

Peregrynacja w Gręboszowie przejdź do galerii

Przed laty odwiedził ich kardynał Karol Wojtyła. Po 43 latach wrócił w świętych relikwiach.

9 i 10 X parafia w Gręboszowie przeżywała uroczystość nawiedzenia obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii św. s. Faustyny i św. Jana Pawła II.

W obecności bp Stanisława Salaterskiego obraz wraz z relikwiami witali licznie zgromadzeni wierni i kapłani. Dobę peregrynacyjną wypełniły nabożeństwa i czuwanie do 24.00.

– Jestem szczególnie wdzięczny grupom parafialnym za piękne zaangażowanie się w przygotowanie i przebieg uroczystości. Szczególnie podziękowania kieruję pod adresem młodzieży i rodzin, LSO, dziewczynek z DSM, róż różańcowych, Caritas, Akcji Katolickiej – mówi ks. Wiesław Babiarz, proboszcz.

W ramach duchowego przygotowania do uroczystości parafianie pielgrzymowali do Łagiewnik prosząc o dobre przeżycie uroczystości i obfite owoce nawiedzenia. Bezpośrednim przygotowaniem były zaś rekolekcje prowadzone przez ks. Stanisława Staśko.

W parafii od wielu lat rozwija się kult do Bożego Miłosierdzia. W piątki po Mszy św. wieczornej i niedziele odmawiana jest koronka.

Peregrynacja była dla tej wspólnoty wyjątkowa również z innego powodu. 14 XI 1971 roku pielgrzymował tu kard. Karol Wojtyła. Okazją było m.in. przeniesienie na Westerplatte doczesnych szczątków majora Sucharskiego, pochodzącego z Gręboszowa. Podczas wizyty kardynał dokonał poświęcenia epitafiów ku czci majora Sucharskiego i jego duchowego ojca ks. Piotra Halaka, proboszcza gręboszowskiego. Kard. Wojtyła wrócił do nich po 43 latach w swoich świętych relikwiach.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama