Nowy numer 21/2018 Archiwum

Peregrynacja w Siedliszowicach przejdź do galerii

10 X parafia Siedliszowice w dekanacie Żabno przeżywała uroczystość nawiedzenia obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii św. s. Faustyny i św. Jana Pawła II.

Przygotowania do tego wielkiego wydarzenia rozpoczęły się od majowego odpustu ku czci św. Stanisława biskupa i męczennika. Wtedy też odbyły się misje parafialne, które prowadzili ojcowie saletyni. Oni też prowadzili triduum przed samą peregrynacją.

– Temat Bożego Miłosierdzia poruszany był u nas przez kilka ostatnich miesięcy, szczególnie podczas nowenny wtorkowej, środowej i piątkowej. Ostatnie dni to również przygotowanie zewnętrze kościoła i placu przykościelnego. Jesteśmy małą parafią, ale kto tylko mógł to się włączał. Pięknie zaangażowali się ministranci i lektorzy, róże różańcowe, Akcja Katolicka – dodaje ks. Józef Ciejka, proboszcz miejsca.

– Ponieważ uroczystości rozpoczęły się u nas w piątek, więc przez kolejnych 9 piątków będziemy mieć specjalne nabożeństwo. Wtedy też będziemy odczytywać prośby zamieszczone w parafialnej księdze próśb i łask – mówi.

Z Siedliszowic obraz wraz z relikwiami został przewieziony do Otfinowa.

« 1 »
Peregrynacja w Siedliszowicach

Foto Gość DODANE 12.10.2014

Peregrynacja w Siedliszowicach

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma